Innovative Kid

Innovative Kid (iKid) sa zameriava na implementovanie podnikateľských zručností do vzdelávacieho procesu zážitkovou formou a podporu slovenských základných škôl v rozvoji kreativity a inovácií. Malé skupiny detí vo veku od 10 do 14 rokov pracujú pod vedením učiteľa a mentora z biznis prostredia na vytvorení vlastného startup projektu. 

iKid trvá približne 6 mesiacov a počas tohto obdobia jednotlivé skupiny kopírujú cestu, akou musia prejsť reálne začínajúce firmy. Od generovania nápadov, výber produktu, cez prieskum trhu, výrobu funkčného prototypu, až po vytvorenie vlastnej značky a marketingovej stratégie. 
iKid im počas tohto obdobia ponúka množstvo workshopov, exkurzií do zaujímavých slovenských firiem a inšpiratívne stretnutia s úspešnými mladými slovenskými inovátormi. 
Jednotlivé ročníky projektu končia súťažným finále pod názvom iKid Startup Awards. 

Naša škola vytvorila v školskom roku 2015/2016 2 súťažné tímy pod vedením pána učiteľa Zamboriho (Videoprezentácia tímu) a pani učiteľky Haščákovej (Správa o priebehu projektu). Oba tímy vymysleli svoj startup a zrealizovali stavbu svojho prototypu. 

 

A ako to celé prebiehalo?

December 2015 - vytvára sa tím 6 detí z približne 25 záujemcov , žiakov 4. ročníka.

 

 

 

Január 2016 - začíname prvými stretnutiami, na ktorých sa zoznamujeme s projektom iKid, definujeme problémy ľudí okolo nás a generujeme nápady na ich riešenie/zmiernenie.

 

 

Február 2016 - absolvujeme 1. workshop, na ktorom sú prítomní lektori a mentori tímov z minulých ročníkov, absorbujeme dobré rady, námety a postupy.

Na záver nám mentor pomáha s výberom toho najlepšieho z našich najlepších nápadov - a tým sa stáva umývačka špinavých psích labiek. Dostáva názov washDog a vyrábame prvý prototyp z kartónu, ktorý prezentujeme pred lektormi a zvyšnými košickými tímami.

 

 

Marec 2016 - pohlcuje  nás psí svet. Besedujeme so zverolekárom, diskutujeme s mentorom, hľadáme tie najsprávnejšie postupy a riešenia a náš washDog získava reálny a najmä funkčný vzhľad. Pílime, režeme, lepíme a do nekonečna skúšame ... nakoniec aj so skutočnými testovacími subjektami, psíkmi Maggie a Lily.

Zakladáme si stránku na facebooku   https://www.facebook.com/ikidwashdog/ 

 

 

Apríl 2016 - náš washDog získal konkrétnu a definitívnu podobu. Funguje bezchybne, psie labky umyje, osuší a psík sa ho nebojí. Celú procedúru ustojí v kľude.

Nezostáva nám iné, ako si pripraviť čo najlepšiu prezentáciu nášho start-upu a pokúsiť sa prebojovať cez školské kolo do celoslovenského.

1. krát prezentujeme washDog na našej škole pred žiakmi a učiteľmi.

Prezentáciu posielame do Bratislavy a netrpezlivo očakávame výsledky.

Hurááááááá!!! iKid zverejňuje  víťazné tímy školských kôl - a my sme tam!

 

 

Máj 2016 - finále sa blíži. Našu prezentáciu skúšame, skúšame, skúšame ... až do vyčerpania.

V deň finále sadáme o polnoci do rýchlika a cestujeme do Bratislavy. Keďže prezentujeme ako v poradí 9. tím, pozorne sledujeme prezentácie predchádzajúcich tímov, všímame si pozitíva i negatíva a pripravujeme stratégiu našej vlastnej prezentácie.

Vsádzame na humor, akčnosť a prirodzenosť.

Naše úsile sa vypláca a keď z úst pani veľvyslankyne Írska zaznie čarovné "And the winner is team washDog", máme všetci v očiach slzy radosti, vďaky a hrdosti na to, čo sme dokázali.

Okrem týchto úžasných pocitov však získavame aj úžasnú cenu - 4-dňový letecký výlet do Írska spojený s prezentáciu nášho start-upu v replica horloges európskych centrálach Facebook a GOOGLE.

 

 

Jún, júl, august 2016 - aj tieto mesiace zostávajú pre nás hektické. Poskytujeme rozhovory do novín, časopisov, nakrúcame reportáž do televíznych novín na Markíze, prijíma nás primátor mesta Košice v historickej radnici mesta.

 

 

September 2016 - prichádza čas užiť si našu výhru.

Odlietame do írskeho Dublinu a z neho pokračujeme do malebnej dedinky Myshall, kde nás čaká láskavé privítanie a krásne ubytovanie.

Zažili sme návštevu európskych centrál Facebook a Google, kde sme odprezentovali náš washDog. Zdolali sme aj krásny zelený a veterný kopec v dedinke Myshall a túlali sme sa nádhernými záhradami a zákutiami hradu Kilkenny.

Výhru sme si užili v spoločnosti českého výherného tímu iCharge a našli si nových skvelých kamošov.

 

 

 

December 2016 - absolvujeme našu poslednú akciu, prezentáciu washDogu na Startup Awards Slovakia 2016. Užívame si vystúpenia pozvaných hostí (napr. aj pána prezidenta Andreja Kisku), žartujeme na pódiu s moderátorom Sajfom a poslednú prezentáciu dávame ako sa patrí.

 

 

No a touto akciou končí naša účasť na geniálnom projekte iKid 2015/16, ktorý nám ukázal, že ktokoľvek dokáže premeniť svoje sny na skutočnosť, ak tomu venuje úsilie, čas a chuť meniť svet  i seba ...

 

Videoprezentácia tímu

 

Fotogaléria:

 

iKid víťazstvo

 

Prijatie u primátora

 

Návšteva Írska

 

Správa o priebehu projektu